Męski krąg

Męski Krąg

Opis warsztatów

Idea stara jak świat… czym są męskie kręgi, i co się dzieje na męskim kręgu? To po prostu spotkania mężczyzn, podczas których możemy po męsku porozmawiać o naszych męskich sprawach. Mężczyźni dawniej naturalnie raz na jakiś czas spotykali się ze sobą, przy różnych okazjach – łaźnia, polowanie, praca w jakimś wspólnym celu. Dzisiaj wypatrzyło się to, i zazwyczaj mężczyźni spotykają się na browarze, albo na browarze i w kasynie, albo na browarze, w kasynie, ze striptizem, albo… Chłopiec, Mężczyzna, Mąż, Ojciec, Dziadek… takie role przychodzi nam zająć, będąc mężczyzną, posiadając jaja. A na dzień dzisiejszy jesteśmy, jak mi się wydaje w mocnym kryzysie męskości, to co kiedyś było męskie, i tylko męskie dzisiaj straciło tak jasne granice. Kobiety pełnią funkcję żołnierzy, policjantów, kierowców autobusów, polityków, premierów. Biorą udział w igrzyskach, trenują sporty ekstremalne. To co kiedyś było zarezerwowane tylko dla mężczyzn, dzisiaj już nie posiada monopolu. Nie chcę przez to powiedzieć, że należy przywrócić patriarchat. Chcę przez to powiedzieć, że to co się zadziało w mojej opinii jest między innymi skutkiem tego, że były wojny, powstania, akcje zbrojne, które przetrzebiły całe rzesze mężczyzn. Kobiety zostawały same, i wychowywały dzieci, zajmowały się też domem i utrzymaniem, wychowywały chłopców, a chłopca powinien wychowywać tato. Taty jednak nie było, więc jest jak jest – mamy kryzys męskości, kryzys męskich postaw. W kobietach narasta wielopokoleniowy wkurw na facetów, a Ci którzy teraz w dzisiejszych czasach tego doświadczają, nie za bardzo mają kompetencje, aby sobie z nim poradzić. Kobiety chcą zdrowego męskiego, a męskie jest takie jakie jest. Prawdą jest, że męskie nigdy nie przejrzy się w żeńskim, mężczyzna nigdy nie przejrzy się w oczach kobiety… może przejrzeć się tylko i wyłącznie w oczach drugiego mężczyzny.

Na męskim kręgu będziemy poznawać innych mężczyzn, a tym samym poznawać siebie, będziemy gadali o męskich sprawach, bo żadna kobieta nie zrozumie Cię tak, jak drugi mężczyzna, będziemy zawierać być może przyjaźnie na całe życie, a być może będziemy się kłócić, aby na końcu dojść do głębszego porozumienia.

Na męskim kręgu będziemy przywracać utracone rodowe męskie, za pomocą Ustawień Systemowych metodą Berta Hellingera, której jestem terapeutom. Na Męskich Kręgach będziemy łapać kontakt ze swoją zdrową agresją, która pozwala żyć, i osiągać sukcesy, będziemy też żegnać się z mamą, w sercu, nie z zaciśniętymi pięściami, i wiele innych…

Nadchodzące wydarzenia